Jdi na obsah Jdi na menu
 


Badmintonista: ,,Neslyším, no a co?"

20. 10. 2012

    Je badminton vhodný pro neslyšící? Může mít naše sluchové postižení velký dopad na hru v badmintonu? Omezuje nás to? Je výhodou slyšet všechny ty údery raketou? A co spolupráce s partnerem ve čtyřhrách?

 

Názor autora:

  Za sebe odpovídám, že badminton je univerzálním sportem pro všechny - ať už slyšící, či neslyšící. Nikdy by nás naše sluchové postižení nemělo omezovat v našem oblíbeném sportu (badminton či jakýkoliv jiný sport)!

  Je pravda, že v některých věcech to může být těžší pro neslyšícího hráče, který se badmintonu věnuje delší dobu a na závodní úrovni. Ale zatím jsem se nikdy nepotkala s někým, který by po prohraných zápasech nadával na svoji hluchotu. Omezovat nás to může jen v pár věcech, ale ty nadšený badmintonista dokáže vyřešit svou tvrdohlavostí, pílí a láskou k badmintonu :-) .

 

Týmová hra - týmový duch:

  A co třeba deblové hry? Dají se zvládnout, když na nás partner nemůže zařvat, že má míček? Zde je právě důležitá týmová práce - předchozí domluva a takzvané ,,Rozděl a panuj!" :-) .

 

 A co třeba tréninky?

  Na trénincích dle mě problémy nenastávají - zde také záleží na předchozí domluvě mezi Vámi a Vaším trenérem. Existuje přece spousta možností komunikace, jen najít tu správnou, která bude vyhovovat jak Vám, tak i Vašemu trenérovi!

 

 

Já Vám všem přeji hodně úspěchů při zdolávání překážek při cestě za badmintonem! :-)

 

BADMINTONU ZDAR!


Janča

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář