Jdi na obsah Jdi na menu
 


Katrin Neudolt

10. 2. 2011

 Ahoj všichni badmintonisté!

Ke krásnému slunečnému dni přináším svůj příspěvek k vaší dobré náladě. Je to rozhovor s Rakušankou Katrin Neudolt, kterou již dlouho znám, ale jen jednou jsem proti ní stála na badmintonovém kurtu. Bohužel z našeho vzájemného zápasu (2.mezinárodní turnaj v slovenském Trenčíně) jsem odešla jako poražená.

Katrin je stále úsměvavá holčina, která měří snad 2 metry, což je opravdu velkou výhodou pro ni jakožto badmintonovou hráčku, neboť jí stačí jen jeden krok, aby pak dosáhla míčku :-) .

Otázky Katrin byly poslány emailem a upraveny autorem.

Musím touto cestou poděkovat mé spolužačce z gymplu Ilče Pavlíkové, která mi tento rozhovor přeložila z češtiny do němčiny a obráceně (já sice chodím na němčinu, ale nemám mozkové buňky k tomu, abych bravurně mluvila /či psala/ německy :-) ).

 

Děkuji Ti, že jsi přijala mou pozvánku k rozhovoru pro naše nové badmintonové stránky pro neslyšící nadšence. Mohla by ses nám krátce představit?

Zdravím vás všechny, jmenuji se Katrin Neudolt, je mi 21 let, brzy však už 22. Pocházím z Rakouska a bydlím v okolí Vídně. Vystudovala jsem Sportwissenschaft na Vídeňské Univerzitě. 

 

Jak dlouho hraješ badminton a jak jsi se k němu dostala?

Vlastně už hodně dlouho, od mých osmi let. Mí rodiče byli také celkem sportovně nadaní (házená – národní reprezentace a koulař/diskař/kladivář), takže mi bylo vlastně předurčeno si vyzkoušet sport. Zkusila jsem snad všechny druhy sportů (lehká atletika, házená, basketbal, sjezdové lyžování,…). Přes jednoho kamaráda, jehož matka byla úspěšnou hráčkou badmintonu, jsem se dostala právě k tomuto sportu.

 

Máš nějaký svůj vzor a proč zrovna jeho/ji?

Rodiče jsou pro mě vzorem, protože ve sportu dosáhli hodně daleko, což bych také i já chtěla. Pokud byste čekali jiný vzor, tak tím je pro mě Daniel Graßmück. On je mým trenérem a rakouským národním hráčem. Za celý svůj život musel zvládnout několik zranění, ale vždy se pak probojoval zpátky!

 

A co třeba tvůj sportovní vzor?

Mým vzorem je vždy někdo, kdo sám pouze se svou silnou vůlí dosáhne svého cíle!

 

Proč tě badminton baví a co ti přináší?

V badmintonu musí člověk jít hodně do sebe - jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Musí to také zvládnout tak, aby z toho vyšel ten nejlepší výkon. Kromě toho, badminton je tak vzrušující hra, že vlastně po skončení zápasu je člověku jedno, zda vyhrál či ne. Proto mě badminton tak baví :-) .

 

Zúčastnila jsi se nějakého Mistrovství Evropy, Mistrovství světa, či Deaflympiády?

Ano, všech tří akcí jsem se již zúčastnila.

 

Vyjmenuj mi, prosím, některé své úspěchy a kterého úspěchu v badmintonu si nejvíc ceníš?

Mým největším úspěchem bylo osmifinále na Mistrovství světa neslyšících 2007 (Německo, Mülheim nad Rýnem - pozn. autora) a sedmé místo v nejvyšším žebříčku turnajů v Rakousku, to bylo pro mě to nejcennější, protože jsem tam předvedla, co všechno dokážu.

 

Máš nějaký cíl, kterého bys chtěla dosáhnout ve své badmintonové cestě?

Mým cílem je zúčastnit se turnaje slyšících EBU v Hauptfeldu a dále také obsadit 1.místo ve dvouhře na Deaflympiádě v roce 2013 (Řecko, Athény - pozn. autora).

 

Protože se náš rozhovor blíží ke konci, prosím ještě o jednu otázku, která naše čtenáře bude jistě zajímat - byla jsi už někdy v České republice? Pokud ano, kdy to bylo a proč? Řekni nám, jaké byly tvé pocity z návštěvy České republiky.

Ano, v České republice jsem byla teprve dvakrát, přestože moje babička bydlí blízko českých hranic. Jednou jsem se byla v Brně podívat na Badminton Czech Open. Toto město se mi velmi líbilo. Ostatně se zde nachází i ta nejlepší pizzerie, kterou jsem kdy navštívila, ale bohužel však už nevím, jak se jmenuje. A jednou jsem také navštívila Znojmo - krásné a příjemné město! V Čechách máte vlastně nejlepší pivo, a jak je známo, velmi vysoké kvality!

 

Děkuji Ti za zajímavý rozhovor a na závěr bys mohla našim čtenářům něco říct :-).

Já také děkuji!

Držte se pevně svých cílů a dejte do toho všechno!

 

Držím Ti palce a doufám, že se Ti všechny Tvé sny splní!

Díky! :-)

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Katrin Neudolt

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář