Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čertovská Vídeň

3. 12. 2012

   Z České republiky se mezinárodního turnaje ve Vídni dne 24.listopadu zúčastnila čtyřčlenná výprava ve složení: Marek Bednařík (Rozi - hráč a řidič krásné a zelené Felicie), Adam Kubánek (Adi - fotograf, divák a fanoušek v jednom), Martina Vaňková (Maťa - hráčka) a já - Jana Havlová (Janča - též hráčka - s nulovou energií :D ).

   Jelo se brzo ráno z Brna vláčkem, poté se nastoupilo do Felicie a jelo se směrem Vídeň. Klidná to cesta! Ani se nebloudilo díky moderní technologii v podobě GPS navigace (děkujeme tímto Honzu Matějkovi za zapůjčení!) :-) . Na místě jsme byli včas, takže jsme si v klidu dali kafíčko či čajíček a po chvilce se šlo na kurty!

  Hrálo se ve stejné hale jako loni, takže docela vedro a dusno (stačilo si jen zapinkat na pár minut a už jsme měli pěkně mokrá trička)...

  Přihlásilo se celkem 16 mužů a 11 žen, ale oficiálně hrálo 15 mužů a 10 žen. A jak to dopadlo?

  U žen suverénně vyhrála (i přes zdravotní problémy) Janča ze SKN Hradec Králové, která ve finále přejela jako pořádný parní válec Vídeňanku Sabine Urban. Třetí místo získala Patricia Resl (též z Vídně - WGSC 1901). Maťa bohužel měla smůlu na těžkou skupinu, takže ze skupiny nepostoupila.

  Mužskou dvouhru vyhrál po zajímavém finále Jesper Sondergaard (Dánsko), který druhý set vyhrál poměrem 22:20. Stříbro tak zůstalo Irovi Aidanovi O´Connorovi. Bronz má v držení Oleg Kovalchuk, který do Vídně přicestoval autobusem z daleké Ukrajiny (20hodin cesty!).

  Čtyřhra žen se hrála ve skupině (5 párů). Janča s Maťou (SKN HK / SK Skivelo Olomouc) vyhrály všechny zápasy lehce až na jeden - proti Sabine Urban a Alicii Eliskases (obě WGSC 1901), kde české holky první set prohrály, ale pak celý zápas otočily a dotáhly k vítězství! Díky tomu tak celou skupinu vyhrály a do Čech si odvezly další zlato! Druhá příčka patří výše vyjmenovaným Rakušankám. Třetí místo patří opět Rakušankám - Patricii Resl a Martině Osanger. Zde musím uvést, že Janča s Maťou byly jediné cizinky v kategorii žen - všechny ostatní byly z Rakouska...

  Mužskou čtyřhru hráli chlapi nejdříve ve skupinách a pak v pavouku. Vyhrál ji irský pár Keogh / O´Connor nad dánsko-ukrajinskou dvojicí Sondergaard / Kovalchuk. Bronz veze Slovák Lipovský st. a Litevec žijící v Irsku - Gryzlov.

  Rozi hrál s Hannesem Höbenreichem z GSZ Graz. A všechny zápasy bohužel prohráli, tudíž ze skupiny nepostoupili.

  Poslední disciplínou byl tradičně mix. I z této části turnaje odváží Janča zlato! Ve finále společně s Jesperem Sondergaardem porazila rakousko-irskou dvojici Eva Schügerl / Shane Keogh. Bronzová příčka patří Carině Huttegger z Rakouska a Pavlovi Dzurovi ze Slovenska.

  Rozi s partnerkou Andreou Strebegg (GSZ Graz) nestačili ve čtvrtfinále na stříbrnou dvojici. Maťa mixa bohužel nehrála po smolném nedorozumění a odstoupení jejího partnera Ivana Gryzlova ze zápasů ve smíšené čtyřhře.

  Ceny se předávaly na čertovské párty ve vídeňské klubovně neslyšících. Kromě pohárů jsme s Maťou dostaly čokoládové čertíky, které hezky sníme na koleji :D . A v závěru tohoto večera nás ještě navštívila škaredá babka a děsivý čert, který byl opravdu tak děsivý v tom svém koženém kostýmu, masce s rohy  a dunivé chůzi, že se ho zalekli opravdu všichni!

  Cesta do Břeclavi proběhla opět v pohodové náladě - hlavním tématem byl samozřejmě ten děsivý čert :D ...

 

Chtěla bych touto cestou poděkovat Magistrátu města Hradec Králové za jejich finanční podporu, panu Lubasovi z firmy Yonex Lubas za badmintonové vybavení!

 Janča

 

Náhledy fotografií ze složky Čertovská Vídeň

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář