Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství České republiky v Brně

4. 11. 2012

  Po dvouleté odmlce (naposledy v roce 2010 v Praze) zde bylo zase Mistrovství České republiky neslyšících v badmintonu! Opět to pořádal SK Olympia, ale v Brně v badmintonové hale Sprint. Přišlo celkem 24 lidí - 13 mužů a 11 žen z 9 sportovních klubů (SK Olympia Praha SPS, SKN Brno, SKN Hradec Králové, SSK Vítkovice, TJ Slovan Zlín, SportNes Ostrava, I PSKN, SK Skivelo Olomouc, BSKN České Budějovice).

 

  A jak to dopadlo?

 

  Na úvod se hrály dvouhry u mužů a žen.

  U mužů s přehledem vyhrál Lukáš Hošek (SK Olympia Praha SPS), kterého nejvíce ohrožoval jen poražený finalista a turnajový nováček Martin Paulík (SKN Brno). V boji o třetí místo vyhrál po 3 setech Michal Ďurčák (SSK Vítkovice) nad Jiřím Zemanem (SK Olympia Praha SPS).

 

  U žen turnajem snadno proplula Jana Havlová (SKN Hradec Králové), která ve finále narazila na svou častou soupeřku Evu Uhrovou (SportNes Ostrava) a kterou opět porazila a získala tak čtvrtý titul Mistryně České republiky. Třetí místo pro sebe urvala Zuzana Jakešová (SKN Brno), turnajový nováček.

 

Čtyřhry žen, čtyřhry mužů a smíšené čtyřhry se hrály střídavě.

 U čtyřher mužů v pohodě vyhrál deblový pár Lukáš Hošek, Antonín Hudi (oba SK Olympia Praha SPS). Stříbrné medaile pro sebe urval brněnský pár Tomáš Sklenák a Martin Paulík (SKN Brno). I třetí místo bylo pro SKN Brno - Tomáš Mundok a Adam Kubánek!

 

  U čtyřhry žen připadly zlaté medaile brněnskohradeckému týmu Veronika Mikulová a Jana Havlová. Druhé místo z mistrovství republiky má nyní v držení Martina Vaňková a Eva Uhrová (SK Skivelo Olomouc, SportNes Ostrava). Bronzové medaile připadly Zuzaně Jakešové a Ivaně Martinů (SKN Brno, TJ Slovan Zlín)

 

Třetí zlato veze do Hradce Králové Jana Havlová z mixu s Tomášem Sklenákem (SKN Brno). Poraženými finalisty jsou Eva Uhrová (SportNes Ostrava) a Martin Kulda (TJ Slovan Zlín). Na třetí příčce jsou Martina Vaňková (SK Skivelo Olomouc) a Martin Paulík (SKN Brno).

 

  Turnaj se jistě povedl a nikdo se nezranil, což je důležité! Těším se na další turnajová shledání s vámi!

 

Janča

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář