Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plážový badminton!

20. 8. 2013

 Nápad zorganizovat soutěž v plážovém badmintonu se zrodil před půl rokem na badmintonovém turnaji, kterého se zúčastnily i neslyšící plážové volejbalistky, jež reprezentovaly Českou republiku na Deaflympiádě. Tyto lákavé představy (spojit písek s badmintonem) dovedli od slov k činům Eva Uhrová s Pavlem Novákem. Jak se jim to povedlo, se můžete dočíst v následujících řádcích.

 V pražské Pankráci se 3. srpna 2013 od 10 hodin uskutečnil turnaj v plážovém badmintonu čtyřher nazvaný „BB turnaj“ (pozn red.: Beach Badminton). I přesto, že se tento termín tak trochu kryl s datem, kdy hodně sportovních nadšenců bylo právě na Deaflympiádě v bulharské Sofii, počet přihlášených byl celkem 12 osob (tedy 6 párů) – 9 lidí se sluchovým postižením a 3 slyšící. Zahájení turnaje, jeho průběh a vyhlášení výsledků bylo účastníkům uváděno jak v mluvené řeči (Pavel N.), tak i ve znakovém jazyce (Eva U.).

 Všichni přítomní se klání tohoto typu účastnili poprvé. Museli se kromě nových sportovních pravidel poprat mimo jiné i s přímo „pekelným“ počasím, kdy teplota dosáhla jistojistě 35 stupňů, ne – li více. Turnajové zápolení tak také znepříjemňoval rozpálený písek, který se v pauzách mezi „pinkáním“ zkrápěl vodou z hadice. Tato voda přišla vhod i tělům účastníků, která během hry sloužila jako velká vzpruha a dodání energie v podobě promočené kšiltovky či jen sprchy na tělo. Odpoledne, i když to bylo takřka nepostřehnutelné, se k vedru přidal malý větřík, který vytvářel často kuriózní letové stopy odpinknutých balónků, a badmintonisté měli tímto o zábavu „postaráno“.

 I přes počáteční obavy, že účastníci na poslední chvíli nedorazí kvůli extrémně horkému počasí, byli organizátoři s počtem účastníků spokojeni. Třem vítězným párům byly rozdány originální vlastnoručně vyrobené poháry, a poté následovalo společné focení u kurtů. Zajímavostí byla skutečnost, že vítězové turnaje ztratili jediný set s párem, který se umístil na 4. místě. Rozloučili jsme se s myšlenkou, že se turnaj i přes to sálající sluníčko povedl, a díky pozitivní zpětné vazbě účastníků doufáme v „BB turnaj“ i příští rok!

Umístění:      1. místo „Eště“ (Pavel Novák + Eva Uhrová)

                    2. místo „L + L“ (Lála Petráček + Lenka Cajkářová)

             3. místo „Mr. and Mrs. Smith“ (Martin Paulík + Martina Vaňková)

                    4. místo „Janikol“ (Nikola Novotná + Jana Havlová)

             5. místo „Výzvalky“ (Michaela Camperová + Lenka Richterová)

                    6. místo „Samsung ŠE“ (Štefan Uhrín + Eva Matoušková)

 

Zpracovala: Efka Uhrová

 

Náhledy fotografií ze složky Beach Badminton turnaj (BB turnaj)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář