Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úspěch českých dívek na mezinárodním turnaji v Praze!

9. 12. 2012

  Týden po mezinárodním turnaji ve Vídni se konal další turnaj, tentokrát v našem hlavním městě!  Tímto turnajem se slavilo krásných 90 let 1.Pražského sportovního klubu neslyšících a 10 let Oddílu badmintonu! Hrálo se ve sportovním areálu Hamr Braník na 5 badmintonových kurtech. Vedro a dusno jako ve Vídni zde nebylo, takže paráda :-) .

  Na poslední evropský badmintonový turnaj neslyšících v tomto roce přijelo celkem 14 mužů a 13 žen z těchto států a sportovních klubů: Česká republika (IPSKN, SKN Hradec Králové, SK Skivelo Olomouc, SportNes Ostrava, SKN Brno, SKN České Budějovice), Slovensko (ŠKN Trenčín, ŠK Olymp Bratislava), Rakousko (WGSC 1901), Dánsko (DK Dovania), Švédsko (IK Hephata, IK Virtus) a Ukrajina (Kiyv).

  V dámském finále dvouhry zvítězila slovenská hráčka Katarína Babálová nad Jančou Havlovou (SKN Hradec Králové), která při zápase dokonale vyčistila celý kurt svými badmintonovými rybičkami :-D . Třetí místo urvala Efka Uhrová (SportNes Ostrava) při vítězství nad další Slovenkou, Žanetou Forraiovou.

  U pánů si zlatou medaili veze domů, do daleké Ukrajiny, Oleg Kovalchuk . Druhá medaile razí cestu do země pohádkáře Hanse Christiana Andersena, do Dánska, s Jesperem Sondergaardem! Třetí medaile patří občanu švédského království, Niklasu Wanjurovi.

  V oblíbené dámské čtyřhře po třech setech slavilo vítězství (na poslední chvíli sestavené) české duo Janča Havlová a Efka Uhrová, jež zvítězily nad slovenskou, na deaflympiádě v bulharské Sofii v příštím roce, reprezentační dvojicí Babálová / Forraiová! Třetí místo si vezou Patricia Resl a Martina Osanger do Vídně - do města, kde skonal proslulý skladatel Wolfgang Amadeus Mozart,.

  Mužská čtyřhra byla symbolem vítězství Sondergaarda a Kovalchuka nad slovenskou dvojicí Miroslav Lipovský / Palo Dzurov. Třetí místo vezou švédská dvojka (náhrada slov švédská trojka :-) ) Wanjura / Ake Malheim.

  V mixu vyhráli, jak trefně řekl organizátor turnaje Láďa Bystroň, velký muž a malá žena - Niklas Wanjura a Janča Havlová! Druhá příčka patří slovenské dvojici Lipovský st. / Babálová po prohraném finálovém zápase ve třech setech. Bronzovou medaili veze mezinárodní dvojka - Sondergaard a Uhrová.

  Všichni hráči na prvních třech místech byli odměněni vlastnoručně vyrobenými a originálními pohárky ve stylu badmintonové rakety (u dvouher), obarveného badmintonového míčku (u všech čtyřher) a sponzorskými dary!

  Po vyhlašování výsledků turnaje došlo ještě k výjimečnému ocenění! A to v podobě různobarevného badmintonového míčku! A pro koho to vůbec bylo? Pro nejlepšího smečaře a nejlepší smečařku - opět velký muž a malá žena - Niklas Wanjura a Janča Havlová!

 

  Za fotky tímto děkuji zrcadlovkám Martiny Vaňkové a Kataríny Babálové!

 

Janča

 

Náhledy fotografií ze složky 1.mezinárodní turnaj v Praze

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář