Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smaragdový ostrov dobyt!

30. 10. 2012

   Dne 27.října 2012 se konal Open Badminton Tournament v zemi smaragdu - Irsku - konkrétně přímo v hlavním městě Dublin pod organizací sportovního klubu neslyšících Leinster Deaf Sport Council. Turnaje se zúčastnilo celkem 26 hráčů z 7 států: Irsko, Velká Británie ( územní část Severní Irsko), Česká republika (SKN Hradec Králové), Rakousko, Dánsko, Litva, Slovensko.

  Za Českou republiku (SKN Hradec Králové) jeli reprezentovat Ivo Novák a Jana Havlová (u ní s podporou města Hradec Králové).

  Ivo po problémech s kolenem se rozhodl odstoupit z mužské dvouhry po prvním setu druhého zápasu. Následnou pánskou čtyřhru a smíšenou čtyřhru odehrál už jen tak pro zábavu.

  Mužskou dvouhru vyhrál nadějný mladý hráč  (17 let - nejmladší hráč turnaje) z Litvy Ignas Reznikas, který ve finále porazil svého badmintonového kolegu Thomase Dovydaitise - poraženého finalistu ve smíšené čtyřhře na deaflympiádě (olympiáda pro neslyšící) v Melbourne v roce 2005!

  Pro kluky jistě pohledově zajímavou disciplínu - dvouhru žen - s přehledem vyhrála Janča Havlová, když porazila ve finále jednu z nejlepších hráček Irska - Ritu Murdock.

  Pánskou čtyřhru ovládla litevská vlna Dovydaitis, Reznikas, kteří ve finále porazili irského reprezentanta Shane Keogh a pravidelného účastníka všech mezinárodních badmintonových turnajů - Dána Jespera Sondergaarda - rozhovor s ním zde:  https://badmintondeaf.estranky.cz/clanky/profily-hracu/neslysici-hraci/jesper-sondergaard.html  .

  Dámskou čtyřhru vyhrála opět Janča s Irkou velice statné postavy Lynn Cullen ve finále nad usměvavým ženským párem Patricia Resl, Martina Osanger z Vídně.

  Poslední disciplínou byla smíšená čtyřhra. Ve finále se proti sobě postavily páry Havlová,Sondergaard a Murdock s Dewartem. I z tohoto zápasu Janča přiváží již třetí zlato pro SKN Hradec Králové a pro Českou republiku celkově!

 

Tento náročný badmintonový den byl sladce zakončen večerním pokecem u irského černého piva Guinness :-) .

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Open Badminton Tournament - Irsko

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář